راهنمای دانلود و نصب نوار ابزار (تولبار)سایت حقوقی دادخواهی
منوي اصلي


وضعیت عضویت و اشتراک شما
شما عضو رسمی سایت نمیباشید
برای عضویت رسمی در سایت در این محل کلیک کنید . سایت حقوقی دادخواهی. برای عضویت در سایت اینجا را کلیک کنید !دانشنامه حقوقي
get info from WikiPedia

دانشنامه حقوقي
دائرة المعارف آزاد حقوقيقانون معافيت از پرداخت سهم بيمه كارفرماياني كه حداكثر پنج نفر كارگر دارند
( 5157 بازدید )

قانون معافيت از پرداخت سهم بيمه كارفرماياني كه حداكثر پنج نفر كارگر دارند

‌ماده واحده - از آغاز سال 1362 كارفرمايان كليه كارگاههاي توليدي و صنعتي و فني كه از خدمات دولتي (‌از قبيل برق، آب، تلفن، راه) استفاده‌مي‌نمايند تا ميزان 5 نفر كارگر از پرداخت حق بيمه سهم كارفرما معاف بوده و از 5 نفر به بالا نسبت به مازاد 5 نفر حق بيمه را خواهند پرداخت.
‌تبصره 1 - دولت مكلف است هزينه مورد نياز سال‌هاي آتي را در بودجه سال مربوطه پيش بيني و منظور نمايد.
‌تبصره 2 - در مورد كارگاههايي كه ظرفيت كاري كمتر از 5 نفر كارگر را دارند، در صورتي كه كارفرما افرادي را بدون اشتغال در كارگاه براي استفاده از‌مزاياي اين قانون به تأمين اجتماعي به عنوان كارگر معرفي نمايد بملزم به پرداخت جريمه‌اي معادل سه برابر مزاياي بهره‌مند شده از اين بابت خواهدبود.
‌تبصره 3 - كارخانجات، معادن، پيمانكاران، شركتهاي خارجي از شمول اين قانون مستثني هستند.
‌تبصره 4 - كارفرمايان مشمول قانون تأمين اجتماعي كه به علل بحران مالي قادر به پرداخت حق بيمه معوقه خود نبوده و پرداخت بدهي به صورت‌يكجا يا طبق ماده 46 قانون تأمين اجتماعي موجب تعطيل يا وقفه كار در كارگاه باشد هيأت مديره سازمان تأمين اجتماعي مي‌تواند حسب مورد بدهي‌مذكور را حداكثر تا شصت قسط ماهانه تقسيط نمايد. همچنين هيأت مديره سازمان مي‌تواند در مورد بخشودگي بدهي معوقه قطعي تا پايان بهمن 1361‌كارفرماياني كه بدهي آنان يكصد هزار
ريال يا كمتر بوده و قادر به پرداخت ‌آن نباشد اتخاذ تصميم نمايند.
‌تبصره 5 - حذف شد .به موجب قانون اصلاح قانون تأمين اجتماعي و برخي قوانين مربوط به منظور تشويق كارفرمايان به تأديه ديون معوقه سنواتي بابت حق بيمه و بيمه بيكاري كاركنان
‌تبصره 6 - در مورد كارفرماياني كه صورت مزد يا حقوق و نيز حق بيمه ماهانه سهم كارگر را تا دو ماه پس از مهلت قانوني ارسال و پرداخت نكنند‌بخشودگي موضوع اين قانون براي آن مدت منتفي مي‌شود و مكلف به پرداخت حق بيمه قانوني ماهانه خواهند بود.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه روز دوشنبه شانزدهم اسفند ماه يك هزار و سيصد و شصت و يك مجلس شوراي اسلامي‌تصويب گرديده و به تأييد شوراي نگهبان رسيده است.

‌رئيس مجلس شوراي اسلامي - اكبر هاشمي
‌استفساريه قانون معافيت از پرداخت سهم بيمه كارفرماياني كه حداكثر پنج نفر كارگر دارند
‌علاوه بر اين كه به اين نوع نظر خواهي استفسار گفته نمي‌شود چون ابهامي در فهم قانون نيست كه مجلس آنرا تفسير كند قانون بودجه سال 1363 و1364 ناسخ ضمني قانون معافيت از پرداخت سهم بيمه كارفرماياني كه حداكثر پنج كارگر دارند نمي‌باشد لذا اين قانون به قوت خود باقي است و دولت‌موظف است به هر طريق به مضمون آن عمل نمايد.
‌لايحه فوق در جلسه پنجشنبه بيست و يكم آذر  ماه هزار و سيصد و شصت و چهار تصويب و در تاريخ 1364.9.26 به تأييد شوراي محترم نگهبان‌رسيده است.
‌رييس مجلس شوراي اسلامي - اكبر هاشمي
سايت حقوقي دادخواهي
Features Iranian laws and regulations, guides to Iranian markets, newsletters and more
بهترین کیفیت نمایش صفحات با وضوح 864 × 1152


PHP-Nuke © 2004 Francisco Burzi
INP-Nuke © 2005-2007 IranNuke

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.06 ثانیه