راهنمای دانلود و نصب نوار ابزار (تولبار)سایت حقوقی دادخواهی
نرم افزار حقوقی حقوق یار
منوي اصلي

وضعیت عضویت و اشتراک شما
شما عضو رسمی سایت نمیباشید
برای عضویت رسمی در سایت در این محل کلیک کنید . سایت حقوقی دادخواهی. برای عضویت در سایت اینجا را کلیک کنید !

دانشنامه حقوقي
get info from WikiPedia

دانشنامه حقوقي
دائرة المعارف آزاد حقوقي

سایت حقوقی دادخواهی: انجمنهای مباحث حقوقی

Google

جستجو در اینترنت جستجو در این سایت
سايت حقوقي دادخواهي :: مشاهده موضوع - وام بانکی
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست سايت حقوقي دادخواهي » حقوق مدني

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version
وام بانکی

مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
rezaasg
میهمان
میهمان

عضو شده در: 17 اردیبهشت 1385

میزان امتیاز: 50
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 16:04    عنوان:  وام بانکی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام:
یکی از بانکها جهت پرداخت وام (3 میلیون تومان + مبلغ حدوداً 2 میلیون تومان بهره = 5 میلیون تومان)
1- یک عدد سفته یا چک 6 میلیون تومانی از متقاضی وام .
2- یک عدد چک 6 میلیون تومانی از یکی از دو ضامن مورد نیاز مطلبه میکند.
یعینی برای مبلغ 5 میلیون تومان مبلغ 12 میلیون تومان چک یا سفته مطالبه می کند
سوال من این است که آیا اساسا قانونی برای پرداخت وام برای بانکهای خصوصی وجود دارد یا خیر؟
و آیا دریافت این گونه ضمانتها از نظر قانونی مجاز است؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
mohamadbager
عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 11 فروردین 1385
blank.gif

میزان امتیاز: 7725

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 18:06    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
کاربر عزیز اصولا هدف از تاسیس وتشکیل بانکها وموسسات قرض الحسنه خصوصی ایجاد رقابت عملیات بانکی ورونق بخشیدن به نظام بانکی است اصولا اینگونه بانکها وموسسات از دایره وفیلترهای بانک مرکزی عبور کرده ومجوز فعالیت ا خذ مینمایند ویکی از برنا مه های اینگونه بانکها نیز پر داخت تسهیلات بانکی وخدماتی مثل همین وامها میباشد لذا بانکهای خصوصی بر اساس دستور العملی که توسط بانک مرکزی صادر میشود و با توجه به مصوبات هیات مدیره بانک اینگونه تسهیلات پر داخت میشود در خصوص ضمانتهایی که بانکها اخذ مینمایند بایستی عرض کنم اخذ این ضمانتها بیشتر در جهت حفظ حقوق بانک ومشتریانیست که وجوه خود را در اینگونه بانکها سپرده اند ودر جهت بازپرداخت اقساط بانکها موظف هستند ضمانتهایی را اخذ کنند البته نوع ضمانتها نیز توسط بانکهای مربوط بصورت مصوب اعلام میشود ودر موضوعی که شما عرض کردید که چند نوع ضمانت اخذ کرده اند اینگونه عملکرد بانکها اصولا صحیح نیست ولیکن بانک در جهت حفظ حقوق خود هم از وام گیرنده وهم از ضامن یا ضامنین چک یا سفته ایی را اخذ مینمایند که اگر در اینده نتوانستند از متقاضی وام طلب خود را وصول کنند حداقل بتوانند به ضامن وی مراجعه نمایند.
موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

azzzxa
میهمان
میهمان

عضو شده در: 27 دی 1385

پست تاریخ: چهار‌شنبه 27 دی 1385 - 14:26    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام

سوالی داشتم خدمت عزیزان

من ضامن وام یک نفر شدهام در بانک ملی وام گیرنده اقساط خود را پرداخت نمیکند و ماهانه 770000 ریال از حقوقم کسر میگردد با توجه به این که من خودم کارمند هستم و نیازمند این مبلغ ایا میتوانم از وام گیرنده به مراجع قضایی شکایت کنم و احقاق حق نمایم ؟ لازم به ذکر است که تا کنون 10000000 زیال از حقوقم برداشت شده است و 15000000 ریال وام مانده چه کنم از راهنمایی شما ممنون میشوم من نمیدونم باید چه کار کنم و بلد نیستم لطفا کاملتر راهنمایی فرمایید

بازگشت به بالای صفحه

alireza5959
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 2 دی 1385
blank.gif

میزان امتیاز: 575

پست تاریخ: چهار‌شنبه 27 دی 1385 - 16:29    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام . دوست عزیز معنای ضمان عقدی یعنی همین ؛ وقتی کسی ضامن شخص دیگری می گردد در واقع متعهد میشود که در صورت عدم پرداخت اقساط توسط وام گیرنده او بجای وام گیرنده اقساط را پرداخت نماید . و در واقع ضامن مالی را که بر ذمه دیگری است بر عهده می گیرد در این مواقع شخصی را که متعهد بوده است ( شما ) ضامن و شخصی که ضمانت به نفع او شده است ( بانک ) مضمون له و شخص ثالث را که ضمانت برای او صورت گرفته است مضمون عنه یا مدیون اصلی می گویند . ماده 709 قانون مدنی عنوان میدارد که ضامن حق رجوع به مضمون عنه ندارد مگر بعد از اداء دین . پس شما تا پرداخت مابقی وام نمی توانید به متعهد اصلی رجوع کنید مگر اینکه ایشان ملزم شده باشد که طی مدت معینی برائت شما را حاصل نماید و شما را از قید ضمان خارج نماید و اگر مدت مقرر مقتضی شده و ایشان از انجام این امر امتناع نماید در این حالت می توانید به وی رجوع نمایید (اصولا کمتر اتفاق می افتد که این تعهد شده باشد) در غیر اینصورت باید پس از پرداخت کامل اقساط به طرفیت ایشان طرح دعوی نموده و وجوه پرداختی را به همراه خسارات دادرسی مطالبه نمایید . نگران نباشید شما می توانید تمام حقوق خود را مسترد گردانید . ضمن انکه چون دین مدت داشته ( مثلا پرداخت اقساط در طی 60 ماه ) متاسفانه شما در صورتی که مابقی اقساط را نیز نقدا به بانک پرداخت نمایید تا اتمام مدت تعیینی از جانب بانک نمی توانید به مضمون عنه مراجعه نمایید . ( ماده 715 قانون مدنی ) زیرا دین پس از اتمام مدت حال می گردد .علیرضا 27/10/1385

بازگشت به بالای صفحه

azzzxa
میهمان
میهمان

عضو شده در: 27 دی 1385

پست تاریخ: سه‌شنبه 3 بهمن 1385 - 10:19    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

یا سلام

جناب علیرضا از لطف شما ممنونم خیلی محبت فرمودید . پس من باید تمام اقساط را بپردازم بعد اقامه دعوی کنم تا به نتیجه برسم ؟ ایا نمیتوانم بابت

1000000 تومان که از من کسر شده اکنون شکایت کنم ؟ متشکرم

بازگشت به بالای صفحه

alireza5959
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 2 دی 1385
blank.gif

میزان امتیاز: 575

پست تاریخ: سه‌شنبه 3 بهمن 1385 - 11:26    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام ،دوست عزیز هم اکنون خیر اما پس از ادا دین می توانید تمامی اسناد ومدارکی را که جهت رجوع به مدیون اصلی لازم و مفید است را از بانک مطالبه نموده و سپس اقدام قانونی نمایید. علیرضا 3/11/1385

بازگشت به بالای صفحه

papco
میهمان
میهمان

عضو شده در: 21 خرداد 1386

میزان امتیاز: 100

پست تاریخ: دوشنبه 28 خرداد 1386 - 12:38    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

باسلا م خدمت اساتید محترم
ما دربانک ملی مبلغ 30000000میلیون تومان وام دریافت نموده ایم که مبلغ 20000000 میلیون تومان آن پرداخت گردیده اما نسبت به مابقی آن بانک اجرائیه صادرنموده است (البته نسبت به کل مبلغ ) حال درخصوص پرداخت نیم عشردولتی آیا اجرا ثبت باید نسبت به کل مبلغ نیم عشروصول کندیانسبت به مبلغ باقیمانده لطفا باذکرقوانین موجوددراین مورد ماراراهنمایی کنید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع      Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

صفحه اصلی|  پیشنهاد به دوستان | آمار سایتتماس با ما | ارسال مطلب | تنظيمات كاربري

| فهرست اعضاء | موضوعات فعال | پيشنهادات و انتقادات| وبلاگ هاي كاربران

| برترين هاي سايت| ليست نظرسنجي ها

سايت حقوقي دادخواهي
Features Iranian laws and regulations, guides to Iranian markets, newsletters and more
بهترین کیفیت نمایش صفحات با وضوح 864 × 1152

PHP-Nuke © 2004 Francisco Burzi
INP-Nuke © 2005-2007 IranNuke

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.07 ثانیه